Myślenie pytaniami

Myślenie pytaniami

Myślenie pytaniami
Marilee Adams

ISBN 978-83-62304-31-8
Wydawnictwo Studio EMKA
Warszawa 2007
Wydanie I
Stron 211

Spis treści (tematy główne):
Chwila prawdy. Wyzwanie przyjęte. Poznanie pytań uczącego się i wyrokującego. Pogaduszki w kuchni. Patrzeć nowymi oczami, słyszeć nowymi uszami. Zaakceptuj wyrokującego, ćwicz uczącego się. Kiedy magia działa. Przełom w działalności Bena. Amour! Amour! Dociekliwy lider. Zeszyt ćwiczeń do Myślenia Pytaniami.

Kilka słów z okładki książki:
Dowiedz się, w jaki sposób odpowiednie pytania mogą przeobrazić twoje życie. Wszyscy codziennie zadajemy sobie pytania od “W co mam się ubrać?” do “Co powinnam zrobić ze swoim życiem?”. Autorka dowodzi, że rodzaj zadawanych pytań może mieć przemożny wpływ na szacunek do samego siebie, stosunki z ludźmi oraz karierę. Wprowadza pojęcie “Myślenia pytaniami” (ang. Question Thinking, QT), łatwy do stosowania system służący do zmieniania sposobu myślenia, działania oraz osiąganych wyników.

Autorka uświadamia nam, jak za pomocą pytań możemy kontrolować swoje myśli. Bo oto możemy świadomie wpływać na przyszłość, obmyślając takie pytania, które najskuteczniej doprowadzą do celu. Na tym właśnie zasadza się znakomity coaching. Podobnie działają wielcy przywódcy, którzy otwierają przed nami wizje przyszłości.

Książka doskonali umiejętność słuchania bez wydawania sądów oraz umiejętność dziękowania za sugestie. Autorka nazwałaby to słuchaniem uczącego się. Są to umiejętności bezcenne dla wszystkich coachów, liderów i menedżerów.