Uważny coaching

Uważny coaching

Uważny coaching
Jak uważność może zmienić twoją praktykę coacha
Liz Hall

ISBN 978-83-936566-2-2
Wydawnictwo Co & Me Publishing
Warszawa 2015
Wydanie I
Stron 286

Spis treści (tematy główne):
Wprowadzenie. Uważność – definicje, geneza i zastosowanie. Krótka historia uważności. Wpływ uważności. Podstawowe zasady. Obecność. Ciekawość, zadawanie pytań i nieocenianie. Dostrojenie i rezonans. Współczucie. Bycie i działanie. Uważność w coachingu i mentoringu. Uważność w praktyce coacha. Uważność w pracy z klientem. Model FEEL. Stres, lęk, depresja, nierównowaga. Odporność, szczęście i dobrostan. Niepewność, zmiana, złożoność i wzajemne powiązania. Praca z przywódcami. Etyka. Praca z emocjami. Kreatywność. Uważność a inne praktyki. Przyszłość. Ankieta “Uważność w coachingu”. Przyszłością jest uważność.

Kilka słów z okładki książki:
Pierwsza pozycja na rynku polskim, która w tak wszechstronny sposób udostępnia praktykę uważności coachom i wyjaśnia, dlaczego uważność (mindfulness) jest niezbędnym dopełnieniem umiejętności i wiedzy teoretycznej coacha. Książka zawiera przystępną wiedzę na temat praktyki uważności i metod pokrewnych, opisy ćwiczeń, studia przypadków, wyjaśnienia na temat obszarów jej zastosowań w życiu osobistym, w biznesie, w coachingu. Z książki tej mogą skorzystać coachowie, przedstawiciele różnych dziedzin profesjonalnego wsparcia, menedżerowie i liderzy oraz wszyscy zainteresowani podnoszeniem swojej skuteczności i jakości życia. Jednak żadne słowa tutaj nie wystarczą -potrzebna jest praktyka, a niniejsza książka jest dla niej nieocenioną pomocą (Benedykt Peczko).

Książka to twórcza lektura dla każdego coacha zainteresowanego rozwojem własnym i swoich klientów. W przystępny sposób pokazuje, jak uważność może wzbogacić proces i praktykę coachingu, skupiając się m.in. na takich kompetencjach, jak: obecność, aktywne słuchanie i budowanie świadomości. Autorka nie ukrywa, że uważność nie jest jednoznaczna, że indywidualna praktyka mindfulness jest niezwykle istotna dla jego profesjonalizmu. Słowo ostrzeżenia: książka nie jest lekturą do przeczytania – ta książka może stać się przewodnikiem w twojej praktyce (Inga Bielińska).