Tenis: Wewnętrzna gra

Tenis: Wewnętrzna gra

Tenis: Wewnętrzna gra
W. Timothy Gallwey

ISBN 978-83-60266-04-5
Wydawnictwo ParaFraza
Pszczyna 2006
Wydanie I
Stron 165

Spis treści (tematy główne):
Refleksje na temat mentalnej strony tenisa. Odkrycie dwóch Ja. Uspokajanie Ja-1. Zaufanie do Ja-2. Odkrywanie optymalnej techniki. Zmiana nawyków. Koncentracja: nauka skupiania umysłu. Gry, które rozgrywamy na korcie. Istota współzawodnictwa. “Inner Game” poza kortem.

Kilka słów z okładki książki:
Szczytową dyspozycję w tenisie, tak samo jak w każdym innym sporcie, osiąga się, kiedy umysł jest całkowicie skupiony i pozostaje w harmonii z tym, co robi ciało. Kluczem do “wewnętrznej gry”, czyli lepszej gry w tenisa jest sztuka osiągania koncentracji w stanie relaksu, dzięki której możemy grać na 100% możliwości bez udziału myśli.

“Wewnętrzna gra” (Inner Game) to gra, która toczy się w umyśle zawodnika. Jej celem jest pokonanie takich ulotnych przeciwników jak: nerwowość, dekoncentracja czy brak wiary w siebie. Autor prezentuje doskonalone przez długie lata swojej kariery ćwiczenia umysłu, w których czerpie garściami z filozofii Zen oraz psychologii. Jego bezpośredni, zwięzły styl, znakomite przykłady oraz anegdoty pomogą graczom niezależnie od poziomu ich zaawansowania.