Coaching prowokatywny 1

Coaching prowokatywny 1

Coaching prowokatywny 1 (podstawy)
Pociągnij osła za ogon

Jaap Hollander, Jeffrey Wijnberg

ISBN 978-83-936627-2-2
Wydawnictwo Metamorfoza
Wrocław 2016
Wydanie II
Stron 204

Spis treści (tematy główne):
Ciągnij osła za ogon! Prowokatywna wizja człowieka. Właśnie o tym chcę rozmawiać! Czynniki Farrelly’ego: podwaliny stylu prowokatywnego. O czym to rozmawialiśmy? Jakie są stałe zachowania coacha prowokatywnego? Czynniki Farrelly’ego, część 1. W porządku, nie wkurza cię to, ale mógłbyś go żywcem obedrzeć ze skóry. W jaki sposób coach prowokatywny reaguje na poszczególne zachowania klienta. Czynniki Farrelly’ego, część 2. A dałem z siebie wszystko. Relacja prowokatywna. Ludzie to psy. Ogólne narzędzia prowokatywne. Czynniki Farrelly’ego, część 3. Światło elektryczne to bzdura. Skuteczność coachingu prowokatywnego. Być może zwykli ludzie mają tego dość. Prowokatywne reakcje na problemy. Czynniki Farrelly’ego, część 4. Trzymasz się jeszcze, czy mam dzwonić po karetkę? Reakcje prowokatywne dotyczące koncepcji siebie. Czynniki Farrelly’ego, część 5. Ale czy to nie twoja własna wina?! Strategiczne zagrania prowokatywne. Czynniki Farrelly’ego, część 6. Telewizory, przewodnicy i „głupawka”. Procesy wewnętrzne coacha. Czynniki Farrelly’ego, część 7. Sorry, że moja praca sprawia mi przyjemność. Coaching prowokatywny jako świat wywrócony do góry nogami. W myślach słyszałem, jak znowu się śmiejesz! Skuteczne czynniki coachingu prowokatywnego.

Kilka słów z okładki książki:
Coaching prowokatywny to unikalny rodzaj pracy coachingowej – skuteczny i zaskakujący. Użyteczny zestaw narzędzi, stosowany jako główna metoda, a także komplementarnie z pracą w duchu innych szkół coachingu i terapii. Jest ciekawym wyróżnikiem oraz asem w rękawie, szczególnie w momentach impasu i utknięcia.

Coaching prowokatywny polega na okazywaniu wsparcia przez mocne stawianie wyzwań, humor, interwencje paradoksalne, zajmowanie się sprawami kluczowymi dla kondycji ludzkiej oraz przemyślne budzenie pełnego potencjału klienta do przeprowadzenia ważnych zmian. Bazuje na doskonałym kontakcie, ogromnej życzliwości coacha, prowokowaniu klienta do przejawiania określonych pożądanych zachowań już w trakcie sesji oraz skutecznego angażowania wie klienta we własne życie i własne sprawy. Coaching prowokatywny wyrósł z terapii prowokatywnej, metody, której twórcą był legendarny Frank Farrelly.

Książka wprowadza w bogaty i zaskakujący świat coachingu prowokatywnego w usystematyzowany sposób. Przedstawia najważniejsze założenia i sposoby pracy, szeroko ilustrowane mini przykładami z sesji. Napisana przez doświadczonych coachów prowokatywnych, badaczy tej dziedziny. Pierwsza z serii trzech książek poświęconych tej nowatorskiej metodzie.