Coaching prowokatywny 3

Coaching prowokatywny 3

Coaching prowokatywny 3 (w działaniu)
Jak popieprzyć, by polepszyć

Jaap Hollander

ISBN 978-83-936627-4-6
Wydawnictwo Metamorfoza
Wrocław 2016
Wydanie I
Stron 246

Spis treści (tematy główne):
Powiedział mu, co naprawdę myśli. Prowokatywny zestaw startowy. Jestem naprawdę zaskoczona, że to wszystko zrobiłam.

Kilka słów z okładki książki:
Coaching prowokatywny to unikalny rodzaj pracy coachingowej – skuteczny i zaskakujący. Użyteczny zestaw narzędzi, stosowany jako główna metoda, a także komplementarnie z pracą w duchu innych szkół coachingu i terapii. Jest ciekawym wyróżnikiem oraz asem w rękawie, szczególnie w momentach impasu i utknięcia.

Coaching prowokatywny polega na okazywaniu wsparcia przez mocne stawianie wyzwań, humor, interwencje paradoksalne, zajmowanie się sprawami kluczowymi dla kondycji ludzkiej oraz przemyślne budzenie pełnego potencjału klienta do przeprowadzenia ważnych zmian. Bazuje na doskonałym kontakcie, ogromnej życzliwości coacha, prowokowaniu klienta do przejawiania określonych pożądanych zachowań już w trakcie sesji oraz skutecznego angażowania wie klienta we własne życie i własne sprawy. Coaching prowokatywny wyrósł z terapii prowokatywnej, metody, której twórcą był legendarny Frank Farrelly.

Książka – jeszcze ciekawsza. Wartki opis z warsztatu: emocjonujące sesje, opisy ćwiczeń, interakcje z uczestnikami. Prowokatywny zestaw startowy – w tym wgryzienie się w pierwsze wrażenie i pierwsze zdanie – interwencje z wyjściem z różnych emocji, kilkanaście nowych czynników Farrelly’ego, metafory i inspiracje jak na bazie swojej indywidualności, z miłością i humorem skutecznie stawiać wyzwania. Do roboty!