Rok coachingu z Peterem Druckerem

Rok coachingu z Peterem Druckerem

Rok coachingu z Peterem Druckerem
52 lekcje skutecznego przywództwa
Joseph A. Maciariello

ISBN 978-83-7746-955-2
Wydawnictwo MT Biznes
Warszawa 2016
Wydanie I
Stron 408

Spis treści (tematy główne):
Skuteczni przywódcy. Zarządzanie jest rzeczą ludzką. Zwracanie uwagi na rzeczy ważne, a nie pilne. Droga do osobistej skuteczności. Zarządzanie w pluralistycznym społeczeństwie organizacji. Społeczeństwo w okresie przejściowym. Utrzymywanie organizacji w okresie zmian. Nadawanie organizacji struktury. Zarządzanie członkami organizacji. Decyzja o sukcesji. Potęga celu – wnioski z sektora społecznego. Rozwój osobisty – od sukcesu do znaczenia. Charakter i spuścizna. Wnioski z lektury.

Kilka słów z okładki książki:
Książka to kompletny 52-tygodniowy kurs przedstawiający istotę programu mentorskiego Druckera, pełny cennych spostrzeżeń, ambitnych celów i prowokujących pytań. Wieloletni współpracownik Druckera, Joseph A. Maciariello, zawarł w niej niepublikowane dotąd materiały oraz wypisy z klasycznych dzieł Mistrza, zawierające cenne spostrzeżenia na temat przywództwa, osobistej efektywności i strategii opartej na misji. Książka obfituje też w przykłady z praktyki osób i organizacji, którym Drucker pomagał w osiągnięciu sukcesu.

Książka składa się z 52 krótkich rozdziałów pogrupowanych w 13 głównych tematów. Każdy tydzień przynosi lekcję, wiadomość, a także skłaniające do refleksji pytania lub wskazówki do przeprowadzenia burzy mózgów ułatwiające zastosowanie zdobytej wiedzy w codziennej praktyce.