Coaching. Transpersonalny psychosyntezy i konteksty

Coaching. Transpersonalny psychosyntezy i konteksty

Coaching. Transpersonalny psychosyntezy i konteksty
Droga do dobrostanu i spełnienia w życiu
Ewa Danuta Białek

ISBN 978-83-63428-76-1
Wydawnictwo Instytut Psychosyntezy
Warszawa 2016
Wydanie I
Stron 207

Spis treści (tematy główne):
Podstawowe pojęcia w transpersonalnej perspektywie rozwoju człowieka i transpersonalnym coachingu. Prawa psychodynamiki – prawa psychoenergetyczne Roberto Assagiolego. Historia proponowanego podejścia. Dlaczego rozwój i zdrowie są najważniejsze dla osiągnięcia dobrostanu i spełnienia w życiu indywidualnej osoby? Co znaczy zrównoważony rozwój w kontekście jednostki i świata? Psychosynteza – co to jest i do czego służy w rozwoju indywidualnej osoby? Wola do zmiany – znaczenie woli w rozwoju osobowym i transpersonalnym w ujęciu psychosyntezy. Wartości transpersonalne jako potrzeba i konieczność wyrażenia siebie w życiu. Kim jesteś, jaki jesteś, gdzie jesteś i co masz wewnątrz siebie w podejściu psychosyntezy? Twoje przestrzenie do rozwoju. Od czego zacząć? Jak harmonizować to co zewnętrzne z tym co zewnętrzne? Co znaczy osobowy rozwój? Typy osobowości według psychosyntezy. Co znaczy transpersonalny (duchowy) rozwój w twoim życiu? Ograniczenia pracy z duchowym rozwojem i coachingu transpersonalnego. Jak odkryć duchowy poziom twojej pracy? Jak znaleźć pracę życia? Nadawanie kierunku rozwojowi i wzrastaniu. Jak znaleźć misję i wizję i dlaczego to jest takie ważne? Jak połączyć obydwie sfery rozwoju i żyć pełnią w tu i teraz? Rola coacha w transpersonalnej perspektywie rozwoju siebie w podejściu psychosyntezy. Skąd przychodzisz, kim jesteś i dokąd zmierzasz? Zarządzanie sobą jako odpowiedzialność za swoje życie i zrealizowanie siebie.

Kilka słów z okładki książki:
Książka przenosi psychosyntezę na czołową pozycję w nową i wzrastającą przestrzeń coachingu życia. Psychosynteza wyjątkowo pasuje w coachingu, gdyż prowadzi w kierunku celu, sensu i wartości, podnosi moc świadomości i woli, wspiera wszystkich w stawaniu się całymi i zdrowymi w wielu przestrzeniach (Dotothy Firman).

W książce znajdziesz nie tylko jasne, skuteczne narzędzia do nowej praktyki coachingowej, ale także szersze pole znaczeń i celów, które może sprawić, że taka praktyka staje się użyteczna zarówno dla klienta, świata i samego coacha (Paola Marinelli).