Coaching w sytuacji kryzysu

Coaching w sytuacji kryzysu

Coaching w sytuacji kryzysu
Jak przekuć trudności w dobre doświadczenie?
Dominika Paradowska, Joanna Płuciennik

ISBN 978-83-7788-902-2
Wydawnictwo Samo Sedno Edgard
Warszawa 2017
Wydanie I
Stron 253

Spis treści (tematy główne):
Rozpoznanie wroga – diagnoza kryzysu. Z czym masz do czynienia? Psychologia kryzysu. Co masz wspólnego z gadami? Neurobiologia kryzysu. Nie daj się zaskoczyć! Dynamika kryzysu. Ratunku, pomocy! – formy i rodzaje wsparcia w kryzysie. Gdzie szukać pomocy? Interwencja, terapia, coaching. Dlaczego klasyczny coaching w kryzysie nie wystarczy? Ścieżka wojownika – sześcioetapowy program wychodzenia z kryzysu. Kryzysowe BHP – zadbaj o siebie. Źródło kryzysu – nazwij swój problem. Podróż w głąb siebie – moc emocji. Skrzynia skarbów – odkryj swoje zasoby. Światło w tunelu – rozważ możliwości. Nowe rozdanie – decyduj i działaj.

Kilka słów z okładki książki:
Doświadczenie kryzysu psychologicznego może być okazją do zmiany, która rozwija i wzbogaca. To szansa, by na nowo znaleźć sens życia, odzyskać radość i satysfakcję. Poradnik pomaga przejść przez trudne sytuacje życiowe, poradzić sobie z nimi i wykorzystać je do zbudowania nowej, lepszej rzeczywistości. Opisany w książce autorski program “Ścieżka wojownika” to sześcioetapowy plan wyjścia z kryzysu wykorzystujący sprawdzone techniki interwencji kryzysowej i coachingu. Dzięki niemu przekonasz się, że kryzys to wyjątkowa życiowa lekcja kształtująca poczucie mocy i pewności siebie.

Daj sobie prawo do potknięć i szansę na lepszą przyszłość. Dzięki pracy z książką zrozumiesz, na czym polega trudność sytuacji, których doświadczasz; nauczysz się akceptować emocje towarzyszące kryzysowi i jego przezwyciężaniu; odnajdziesz indywidualną ścieżkę rozwoju prowadzącą do zmiany i osiągnięcia zamierzonego celu; zdobędziesz umiejętności w pracy z kryzysem, dzięki którym odkryjesz w sobie nowe możliwości; dowiesz się gdzie szukać pomocy w momentach załamania oraz jak wspierać bliskich w sytuacji kryzysowej.