Nawyk coachingu

Nawyk coachingu

Nawyk coachingu
Mów mniej, pytaj więcej i stań się lepszym liderem
Michael Bungay Stanier

ISBN 978-83-7579-591-2
Wydawnictwo Galaktyka
Łódź 2017
Wydanie I
Stron 215

Spis treści (tematy główne):
Potrzebujesz nawyku coachingu. Jak wypracować nawyk. Pytania – warsztat mistrzowski. Zadawaj jedno pytanie na raz. Pytanie wprowadzające. Zadaj pytanie bez zbędnych wstępów. Pytanie mocne. Czy powinieneś zadawać pytania retoryczne? Pytanie ukierunkowujące uwagę. Ogranicz się do pytań zaczynających się od “Co”. Nierozerwalne połączenie. Pytanie bazowe. Oswój się z ciszą. Pytanie leniwe. Naprawdę słuchaj odpowiedzi. Pytanie strategiczne. Pokazuj, że naprawdę słyszysz odpowiedzi, które otrzymujesz. Pytanie kształcące. Zadając pytanie, wykorzystuj wszystkie kanały komunikacji. Skarbnica dodatkowych wspaniałości. Zastosuj nawyk coachingu w swojej organizacji.

Kilka słów z okładki książki:
Autor bazując na latach doświadczeń, pokazuje, w jaki sposób można obudzić w ludziach ukryty potencjał. Przedstawia siedem podstawowych pytań coachingowych, aby zademonstrować, jak – ograniczając liczbę udzielanych porad, a zadając więcej pytań – możesz wypracować metody, które zaowocują wspaniałymi efektami. Autor w świeży i innowacyjny sposób eksperymentuje z tradycyjną formą poradnika, łącząc własne doświadczenie z wynikami badań z zakresu neuronauki i ekonomii behawioralnej oraz interaktywnymi narzędziami, dzięki którym praktyczne rady można zamienić w praktyczne nawyki. Książka odkrywcza, napisana w przystępny sposób, sprawiająca, że twoja praca i całe otoczenie zawodowe z dobrego zmienią się w świetne.

Autor sprowadza istotę coachingu do siedmiu podstawowych pytań. Opanowanie jego prostej, a zarazem głebokiej techniki pozwoli ci upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu. Zapewnisz bardziej efektywne wsparcie swoim współpracownikom i podwładnym, a zarazem może okazać się, że staniesz się najlepszym coachem dla samego siebie (Daniel H.Pink).