Coaching

Coaching

Coaching
Jenny Rogers

ISBN 978-83-7489-704-4
Wydawnictwo GWP (Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne)
Sopot 2017
Wydanie I
Stron 351

Spis treści (tematy główne):
Czym jest coaching? Budowanie zaufania: podstawowe wartości i techniki. Sedno coachingu: relacja między coachem a klientem. Neurobiologia. Prosty, ale nie łatwy język coachingu. Ocena sytuacji: zdobywanie wiedzy o sobie. Wybieranie przyszłości: ustalenie celów coachingu. Przeprowadzanie klienta przez zmiany. Bycie miłym to nie wszystko: stawianie wyzwań i dawanie wsparcia. Udzielanie informacji i dawanie rad – na sposób coachingowy. Łzy, trauma i terapia. Jak utrzymać odpowiednie tempo i zainteresowanie podczas sesji. Profesjonalizm. Więcej niż technika. Pierwsza sesja: schemat przebiegu. Coaching przez telefon.

Kilka słów z okładki książki:
Nowe wydanie uwzględnia najnowsze odkrycia neurobiologii i ich praktyczne zastosowania w pracy coacha. Autorka oprócz teorii, podstawowych zasad i technik coachingowych omawia także zagadnienia praktyczne: budowanie zaufania między coachem a klientem, ustalanie celów, stawianie wyzwań czy pracę z osobą, która doświadczyła traumy. Porusza takie kwestie jak etyka pracy, coaching przez telefon czy udzielanie informacji i rad na sposób coachingowy.

Książka dla praktyków, obfitująca w cenne wskazówki poparte wieloma studiami przypadku i przykładami rozwiązywania różnych, nierzadko skomplikowanych, problemów. Zawiera liczne scenariusze i wytyczne pomocne w codziennej pracy coacha. Napisana w przystępny sposób, stanowi znakomity przewodnik po praktyce coachingowej – nieocenione źródło wiedzy i inspiracji zarówno dla coacha początkującego, jak i doświadczonego, chcącego udoskonalić swój warsztat. Obszerne i wyczerpujące wprowadzenie do tematyki coachingu.