Czym jest coaching

Czym jest coaching

Czym jest coaching
Prawdy i mity
Sylwia Monostori, Katarzyna Rybczyńska, Monika Zubrzycka-Nowak

ISBN 978-83-7489-734-1
Wydawnictwo GWP (Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne)
Sopot 2018
Wydanie II
Stron 150

Spis treści (tematy główne):
Wstęp wstępny. Wstęp poważny. Kozioł ofiarny na dywaniku szefa. Coaching to nie krytyka ani wytykanie błędów. Coaching to nie pouczanie ani “wymądrzanie się”. Coaching to nie instruktaż. Coaching to nie szkolne nauczanie. Coaching to nie trenowanie. Coaching to nie konsulting. Coaching to nie doradztwo. Coaching to nie terapia. Coaching to nie schlebianie. Coaching to nie umacnianie egoizmu ani narcyzmu. Postawa coacha. Tematy na coaching. Jak wybrać właściwego coacha. Na dobre zakończenie.

Kilka słów z okładki książki:
Coaching – słowo intrygujące, modne, nieco tajemnicze, ale także nadużywane i często błędnie rozumiane. Czym zatem jest coaching? Autorki porównują go z innymi formami wsparcia, z którymi często jest mylony, takimi jak konsulting, doradztwo, nauczanie czy terapia. Podpowiadają w jakich sytuacjach jest to odpowiednia metoda wspierania rozwoju, a w jakich inne metody sprawdzą się lepiej; jak ocenić kompetencje coacha i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze; jakie są standardy prowadzenia sesji coachingowej; jak przygotować się do sesji, aby coaching przyniósł jak najlepsze efekty. Odwołując się do wielu przykładów z własnej praktyki, autorki pokazują, dlaczego coaching jest wyjątkową metodą wspierania rozwoju – niezwykle inspirującą i budującą tego, kto się jej poddaje. Przekazują rzetelną wiedzę w sposób klarowny, lekki i z ogromnym poczuciem humoru.

Komentarz:
Wydanie pierwsze ukazało się pod tytułem: Czym (nie) jest coaching? Prawdy i mity o coachingu (2010). Zobacz wydanie pierwsze »»»