Coaching zdrowia

Coaching zdrowia

Coaching zdrowia
Katarzyna Rybczyńska, Monika Zubrzycka-Nowak

ISBN 978-83-7489-733-4
Wydawnictwo GWP (Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne)
Sopot 2018
Wydanie I
Stron 155

Spis treści (tematy główne):
Czym jest szlachetne zdrowie? Metafora zdrowia. Zdrowotne plasterki, czyli cztery poziomy zarządzania swoim zdrowiem. Plasterek fizyczny: na co mam wpływ na poziomie fizycznym? Plasterek emocjonalny: jak współpracować z emocjami na rzecz zdrowia? Plasterek intelektualny: jak i o czym zdrowo myśleć? Język rozwiązań – nastawienie na realizację zdrowych celów. Plasterek duchowy: a duch przenika wszystko, także zdrowie. Plasterkowy przekładaniec, czyli tort na deser.

Kilka słów z okładki książki:
Znakomity materiał do pracy nad samorozwojem i nad aspektami psychiki powodującymi różnego rodzaju dolegliwości fizyczne. Inspiracja do podjęcia działań, na które do tej pory brakowało ci sił, czasu czy motywacji. Pomoc w poznaniu i zrozumieniu indywidualnych zależności między tym, jak myślimy i działamy, a tym, w jakiej jesteśmy kondycji – psychicznej, fizycznej i emocjonalnej. Pierwszy krok do tego, by uporządkować wszystkie obszary życia. Doskonały przewodnik pełen ciekawych i motywujących ćwiczeń, przygotowany przez doświadczone i cenione specjalistki. Zaproszenie na coachingową ścieżkę zdrowia. Zacznij dzisiaj dbać o to, kim staniesz wie jutro.

Czym jest zdrowie i jak o nie dbać? Jak uzyskać równowagę ciała i ducha? Czy rzeczywiście stajemy się tym, co jemy? Jak pozbyć się złych nawyków? Jak radzić sobie z emocjami? Czym jest inteligencja emocjonalna? Jak być zdrowym, szczęśliwym i spełnionym? Jeśli kiedykolwiek nurtowały cię tego typu pytania, to ta książka jest właśnie dla ciebie.