Dorota Raniszewska

Dorota Raniszewska

Ξ Moje imię i nazwisko:
Dorota Raniszewska

Ξ Kontakt do mnie:
Napisz wiadomość – skrzynka pocztowa
Zadzwoń +48 608 793 352

Ξ Informacje o mnie w mediach społecznościowych:
LinkedInFacebook

Ξ Informacje o mnie na stronach internetowych:
Strona firmowa – Fotografia w Coachingu , Photo in coaching

Ξ Akredytacje, certyfikaty, dyplomy:
Akredytowany Coach w EMCC (Senior Practitioner), Akredytowany Coach w Izbie Coachingu, Coach, Certified Points of You® Trainer, Licensed Motivational Maps™ Practitioner, Trener Adaptacji Technik FotoTerapii do Coachingu, Certyfikowany Trener Podróży Bohatera®, Absolwentka Szkoły Trenerów i Trenerek Heuresis.

Ξ Preferowany język, w którym pracuję:
angielski, polski

Ξ Kilka słów o tym, czym się zajmuję zawodowo:
Zapraszam do coachingu z fotografią, która fascynuje mnie jako sposób na odkrywanie, doświadczanie i wyrażanie siebie. Nasze osobiste zdjęcia, te z naszej przeszłości jak i nowe, które robimy, pomagają uświadomić sobie naszą tożsamość, mocne strony charakteru i zasoby, dzięki którym tu i teraz możemy budować swoją przyszłość. W połączeniu z mocnymi pytaniami coachingowymi, nasze zdjęcia są pomocne w zmianie postrzegania siebie i możliwości, które mamy w życiu – aby wydostać się z pudełka negatywnych narracji i budować na świadomości sił, dostatku i więzi.

Zapraszam do indywidualnej praktyki przywracającej spokój wewnętrzny i poczucie sensu, która polega na wykształcaniu zdrowych nawyków codziennego funkcjonowania – myślenia, czucia i działania. Łączy ona coaching, medytację, i codzienne działania pielęgnujące 4 potrzebne nam energie: fizyczną, duchową, emocjonalną i mentalną.

Zapraszam coachów z Polski i całego świata, dla których prowadzę autorski, akredytowany przez ICF kurs “JEDEN OBRAZ – WIELE SŁÓW. Fotografia w coachingu i rozwoju osobistym”.

Ξ Wartości, które są dla mnie ważne w pracy zawodowej:
Autentyczność, Miłość, Równowaga, Życzliwość, Przynależność do świata.

Ξ Sukcesy, osiągnięcia małe i duże, zawodowe i prywatne:
Zawodowe? Praca, która jest pasją i zachwyca mnie na co dzień. Ponad 1500 godzin bezpośredniego towarzyszenia klientom w rozwoju osobistym i relacje z klientami, którzy odnoszą osobiste i zawodowe sukcesy. Rozwijanie dziedziny Fotografii w coachingu. 3 książki: “Jeden obraz – wiele słów. Fotografia w rozwoju osobistym, terapii i pracy wychowawczej. Zapis podróży własnej“, “ONE IMAGE – MANY WORDS. Photography in personal development, healing and education. Notes from a personal journey“, “Kobieta” (wydana pod pseudonimem literackim Eta Kobi) oraz “AHA” – narzędzie do coachingu oparte o fotografię.
Prywatnie? Relacja z synem i rodziną pełna wzajemnej życzliwości i wspierania się nawzajem.

Ξ Hobby, pasje, zainteresowania:
Przesiadywanie o wschodzie słońca nad Bugiem i obserwacja ptaków. Zdrowie – joga, medytacja. Gotowanie zdrowe i kolorowe.

Ξ Książka, którą polecam:
Mały Książę (Le Petit Prince), 1943, Antoine de Saint-Exupéry

Ξ Film, który polecam:
Pożegnanie z Afryką (Out of Africa), 1985, reż. Sydney Pollack

Ξ O sobie, z dystansem i lekkim przymrużeniem oka:
Mały człowiek z wielkim sercem – aż dziw, że się mieści w mojej klatce piersiowej. Uwielbiam śpiewać – śpiewać każdy może. Mam sokole oczy – głęboko oddycham, czytając wszędobylskie literówki, braki “ał, ął, ęł” i podwójne spacje.

Dorota Raniszewska