Dorota Raniszewska

Dorota Raniszewska

Ξ Moje imię i nazwisko:
Dorota Raniszewska

Ξ Kontakt do mnie:
Napisz wiadomość – skrzynka pocztowa
Zadzwoń +48 608 793 352

Ξ Informacje o mnie w mediach społecznościowych:
LinkedInFacebook

Ξ Informacje o mnie na stronach internetowych:
Strona firmowa – Fotografia w Coachingu , Photo in coaching

Ξ Akredytacje, certyfikaty, dyplomy:
Akredytowany Coach w EMCC (Senior Practitioner), Akredytowany Coach w Izbie Coachingu, Coach, Certified Points of You® Trainer, Licensed Motivational Maps™ Practitioner, Trener Adaptacji Technik FotoTerapii do Coachingu, Certyfikowany Trener Podróży Bohatera®, Absolwentka Szkoły Trenerów i Trenerek Heuresis.

Ξ Kilka słów o tym, czym się zajmuję zawodowo:
Zapraszam do coachingu każdego, kto pragnie podążać w stronę swojego szczęścia, zadowolenia z życia, samorealizacji. Moją pasją jest inspirująca, twórcza praca z drugim człowiekiem, dzięki której uzdrawia on relację z samym sobą, odważnie i z dumą korzysta ze swoich zasobów, jest pewnym swojej wartości, rozwija skrzydła, odczuwa miłość i wdzięczność do siebie i do świata. Staje się szczęśliwy.

Unikalnymi motywami w mojej pracy są Fotografia i Kobieta. Całodniowe, indywidualne sesje coachingowe „Droga do siebie”, które prowadzę z wykorzystaniem fotografii własnych i rodzinnych albumów Klientów. Coaching dla Kobiet w drodze do samorealizacji oraz Program rozwojowy „MY Kobieta”, który łączy metody warsztatowe i coachingowe z ideą kręgu kobiet. Ma na celu pomóc odblokować życiową energię, transformować auto-ograniczające przekonania i uwalniać osobistą moc. W programie okrywamy takie praktyki umysłu i ciała, które uwalniają przepływ, otwartość na siebie, świat i innych oraz bezwarunkową miłość do siebie.

Szkolenie dla specjalistów „JEDEN OBRAZ – WIELE SŁÓW. Fotografia w coachingu i rozwoju osobistym” – aprobowane przez ICF w ramach CCEU, które prowadzę w Polsce dla uczestników z całego świata.

Ważne jest też dla mnie zaangażowanie pro publico bono i krzewienie zdrowego stylu życia oraz nastawienia na wdzięczność i dbałość o życie. Wspólnie ze stowarzyszeniem PARS prowadzę pro publico bono warsztaty „Zdrowiej” – skierowane do osób w procesach zdrowienia.

Ξ Wartości, które są dla mnie ważne w pracy zawodowej:
Autentyczność, Pasja i oddanie, Równowaga, Życzliwość, Ekologia.

Ξ Sukcesy, osiągnięcia małe i duże, zawodowe i prywatne:
Zawodowe? Praca, która jest pasją i zachwyca mnie na co dzień. Ponad 1000 godzin bezpośredniego towarzyszenia klientom w rozwoju osobistym i relacje z klientami, którzy odnoszą osobiste i zawodowe sukcesy. Rozwijanie dziedziny Fotografii w coachingu. 3 książki: „Jeden obraz – wiele słów. Fotografia w rozwoju osobistym, terapii i pracy wychowawczej. Zapis podróży własnej„, „ONE IMAGE – MANY WORDS. Photography in personal development, healing and education. Notes from a personal journey„, „Kobieta” (wydana pod pseudonimem literackim Eta Kobi). Prywatnie? Relacja z synem, wspaniałym młodym człowiekiem i rodziną pełną wzajemnej życzliwości i wspierania się nawzajem.

Ξ Hobby, pasje, zainteresowania:
Przesiadywanie o wschodzie słońca nad Bugiem i obserwacja ptaków. Zdrowie – praktykuję jogę, medytację, slow jogging, masaż energetyczny, medytacje dynamiczne Osho. Śpiewanie i gra na moim szamańskim bębnie, który ma na imię Figa. Gotowanie absolutnie zdrowe i kolorowe.

Ξ Książka, którą polecam:
Mały Książę (Le Petit Prince), 1943, Antoine de Saint-Exupéry

Ξ Film, który polecam:
Pożegnanie z Afryką (Out of Africa), 1985, reż. Sydney Pollack

Ξ O sobie, z dystansem i lekkim przymrużeniem oka:
Mały człowiek z wielkim sercem – aż dziw, że się mieści w mojej klatce piersiowej. Uwielbiam śpiewać – śpiewać każdy może. Mam sokole oczy – głęboko oddycham, czytając wszędobylskie literówki, braki „ał, ął, ęł” i podwójne spacje.