Myślenie pytaniami

Myślenie pytaniami

Myślenie pytaniami
12 narzędzi skutecznych w przywództwie, coachingu i życiu
Marilee Adams

ISBN 978-83-66142-46-6
Wydawnictwo Studio EMKA
Warszawa 2020
Wydanie III
Stron 244

Spis treści (tematy główne):
Pytania niosące zmiany. Chwila prawdy. Wyzwanie przyjęte. Mapa wyboru. Wszyscy jesteśmy sędziami na odwyku. Rozmowa w cztery oczy. Zmiana pytań. Patrzeć nowymi oczami, słuchać nowymi uszami. Zespoły uczniów i zespoły sędziów. Kiedy magia działa. Burza pytań na ratunek. Amour! Amour! Dociekliwy lider. Ćwiczenia do myślenia pytaniami. Dwanaście narzędzi myślenia pytaniami.

Kilka słów z okładki książki:
Wielkie osiągnięcia zaczynają się od wielkich pytań. Wszyscy codziennie zadajemy sobie pytania typu: W co się ubrać, aż po Co powinienem zrobić ze swoim życiem? Rodzaj zadawanych pytań może mieć poważny wpływ na nasze nastawienie do siebie, na stosunki z ludźmi oraz karierę. Niewłaściwie stawiane pytania mogą stanowić źródło wielu problemów – tak zawodowych, jak i własnych. Autorka snuje interesującą i pouczającą opowieść, w której tkwi klucz do szybkiego rozpoznawania szkodliwych pytań, pojawiają się w naszej głowie, a potem padają z naszych ust. Instruuje, jak je potem przekształcić, by uzyskać właściwe rezultaty, zaskakująco pozytywne.

Trzecie wydanie zawiera w sobie jeszcze więcej niż dwa poprzednie. Mamy nowy wstęp i nowy epilog. Mamy nowe narzędzia, które sprawiają, że przedstawiony materiał ma jeszcze przystępniejszą i bardziej praktyczną formę. Książka doskonali umiejętności trenerskie i przywódcze. Może stać się początkiem przełomowych zmian w życiu – o czym zaświadcza ogromna rzesza czytelników w wielu krajach świata.

Ludzie zwykle nie znają swoich wewnętrznych pytań oraz nie zdają sobie sprawy z ich głębokiego wpływu na kształtowanie doświadczeń oraz przebiegu życia. Zmieniając te pytania, można uruchomić proces, który pozwoli osiągnąć zupełnie nowe rezultaty (David Rock, Linda J. Page)