Małgorzata Rokicka

Małgorzata Rokicka

Ξ Moje imię i nazwisko:
Małgorzata Rokicka

Ξ Kontakt do mnie:
Napisz wiadomość – skrzynka pocztowa
Zadzwoń +48 535 742 139

Ξ Informacje o mnie w mediach społecznościowych:
LinkedInFacebook – Instagram

Ξ Informacje o mnie na stronach internetowych:
Strona firmowa – Małgorzata Rokicka

Ξ Akredytacje, certyfikaty, dyplomy:
Certyfikowany Coach MLC, Certyfikowany NeuroAthletik Coach, Certyfikowany Praktyk NLP, Certyfikowany Zoopsycholog i Biegła Sądowa z dziedziny Psychologia Zwierząt, Magister Biologii ze specjalnością Biologia Zwierząt (Etolog).

Ξ Preferowany język, w którym pracuję:
polski

Ξ Kilka słów o tym, czym się zajmuję zawodowo:
Zabieram ludzi w inspirującą podróż w głąb NATURY – tej wokół nas i tej wewnątrz nas ;)

Łącząc różne profesje i umiejętności, POMAGAM ludziom i zwierzętom odkryć to, co w nich najpiękniejsze, i odnaleźć prawdziwe porozumienie, by obie strony mogły żyć ze sobą w harmonii. To moja pasja i mój sposób na spełnianie się w życiu. Kocham to, co robię, i wkładam w to całe swoje serce!

Moją MISJĄ jest propagowanie idei życzliwości wobec wszystkich istot, inspirując ludzi pięknem natury i dzieląc się swoją wiedzą, byśmy wspólnie mogli tworzyć lepszy świat, oparty na wzajemnym szacunku, miłości i zrozumieniu.

OFERUJĘ profesjonalne konsultacje, dotyczące zachowania i treningu behawioralnego zwierząt, warsztaty i seminaria z psychologii zachowań zwierząt oraz programy rozwoju osobistego w asyście koni.

Współpracuję z polskimi i zagranicznymi instytucjami szkoleniowymi. Regularnie uczestniczę w konferencjach naukowych z zakresu psychologii zwierząt i ludzi, prowadzę działalność naukową. Angażuję się również w liczne projekty i akcje charytatywne, mające na celu dobro zwierząt, ludzi i środowiska naturalnego.

Specjalność:
» W pracy ze zwierzętami: socjalizacja, habituacja, terapia zachowań lękowych;
» W pracy z ludźmi: Inteligencja Emocjonalna, komunikacja niewerbalna.

Zainteresowania naukowe:
» Neurobiologiczne mechanizmy zachowania (Cognitive & Behavioural Neuroscience);
» Emocje i inteligencja zwierząt;
» Zoosemiotyka.

Ξ Wartości, które są dla mnie ważne w pracy zawodowej:
Życzliwość, Autentyczność, Zaufanie, Współpraca, Kreatywność, Poczucie sensu.

Ξ Sukcesy, osiągnięcia małe i duże, zawodowe i prywatne:
Zawodowe? Praca, która jest moją pasją i w której zakochuję się każdego dnia coraz bardziej. Udowodnienie po raz pierwszy w historii, na podstawie autorskich badań naukowych, funkcjonowania u koni konstruktu psychologicznego, zwanego Teorią Umysłu (ang. Theory of Mind), co zaowocowało napisaniem i wydaniem książki “Teoria Umysłu u Koni”. Stworzenie i propagowanie unikalnego podejścia do pracy ze zwierzętami TO INSPIRE TRAINING oraz opracowanie innowacyjnej metody rozwoju Inteligencji Emocjonalnej w asyście koni – TO INSPIRE COACHING, które pomagają zwierzętom i ludziom piękniej żyć.
Prywatne? Stawianie sobie ambitnych wyzwań i przekraczanie swoich granic każdego dnia; podążanie za głosem swojego serca, odwaga i wytrwałość w dążeniu do celu; ciekawość świata, elastyczność myślenia i otwartość na różne doświadczenia – wyobraźnia bez dna; zmienianie świata na lepsze poprzez pielęgnowanie w sobie życzliwości wobec ludzi, zwierząt i natury.

Ξ Hobby, pasje, zainteresowania:
Kontakt z przyrodą, podziwianie piękna natury i obserwacja zwierząt w ich naturalnym środowisku – sprawiają, że moje serce bije mocniej. Pasjonuje mnie odkrywanie tajemnic zwierzęcych i ludzkich umysłów. Łyżwiarstwo figurowe to również moja wielka miłość, której oddaję się bez końca, gdy tylko mam taką możliwość. A gdy chcę się zrelaksować – idę na spacer do lasu lub wskakuję na rower i pogrążam się w zadumie przy dźwiękach muzyki filmowej.

Ξ Książka, którą polecam:
Alchemik (O alquimista), 1988, Paulo Coelho

Ξ Film, który polecam:
Trzecia gwiazda (Third Star), 2010, reż. Hattie Dalton

Ξ O sobie, z dystansem i lekkim przymrużeniem oka:
“Ciesz się drogą. To wędrówka daje szczęście, a nie jej cel” – nałogowo pochłaniam wiedzę i różne doświadczenia, odkrywam świat na nowo i szukam własnych odpowiedzi z nadzieją, że kiedyś zrozumiem o co w tym wszystkim chodzi. Wychowałam się na Animal Planet i “Stowarzyszeniu Umarłych Poetów”, więc wybór ścieżki zawodowej był oczywisty ;) “Nie myśl, poczuj!” – empatia to moje drugie imię, potrafię się wzruszyć nawet podczas oglądania reklamy proszku do pieczenia. “Ciekawość to pierwszy stopień do… rozwoju” – pasjonuje mnie odkrywanie różnych związków, zjawisk i zależności, a im trudniej, tym lepsza zabawa. Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych – z wyobraźnią Picassa i drygiem Sherlocka Holmesa, Nobel gwarantowany! Wschód słońca na łonie natury z kubkiem kawy w ręku – i świat staje się piękniejszy ;) Bo “w życiu chodzi o to, by być trochę niemożliwym” (Oscar Wilde).

Małgorzata Rokicka