Coaching to nie hobby

Coaching to nie hobby

Coaching to nie hobby
Małgorzata Żukowska

ISBN 978-83-956865-0-4
Wydawnictwo Prosperuj jako coach
Białystok 2020
Wydanie I
Stron 347

Spis treści (tematy główne):
Po co ci ta książka. OMG, wokół sami coachowie. Co mogę robić jako coach? Coach personalny – co trzeba wiedzieć już na wstępie? Dlaczego budowanie zarabiającej praktyki coachingowej nie jest łatwe? Od czego i jak zacząć? Ile kapeluszy nosi coach?Co jest tą jedną rzeczą, która postawi na nogi mój biznes? Z czego się składa biznes coacha, czyli sześciopak biznesu coachingowego. Dlaczego ludzi nie interesuje mój coaching? Po co ci specjalizacja coachingowa, nie lepiej postawić na wszechstronność? Czy musz umieć pracować z każdym? Czym mam się kierować, wybierając najlepszą dla mnie specjalizację coachingową? Jak wykorzystać pasję w wyborze specjalizacji? Na czym się znam oprócz coachingu? Za co ludzie mi płacą? Czy mogę mieć więcej niż jedną specjalizację? Ależ ja naprawdę mam wszechstronne umiejętności! Dlaczego tak trudno jest wytłumaczyć coaching niecoachom? Ile powinien kosztować mój coaching? Jak długo powinien trwać mój proces coachingowy? Ile mogę zarobić jako coach? Co to jest model biznesu coachingowego i do czego jest mi potrzebny? Coaching wirtualny czy face to face? Czy po to się kończy szkołę coachingową, żeby zajmować się później marketingiem? Jaki system marketingowy pozwoli mi nie martwić się o kolejnych klientów? Czy mam się bezwstydnie eksponować? Co działa najlepiej i najpewniej w pozyskiwaniu klientów i dlaczego? Jak umówić warsztat w organizacji skupiającej moją grupę docelową? Co zrobić, kiedy napotkam na trudności? Jak nie polec na własnym warsztacie? Warsztaty na żywo czy webinaria? Jak współpracować z partnerami strategicznymi i być przez nich polecanym? Jak nie popełnić typowych błędów na swojej stronie internetowej? Jak od razu superekspresowo i łatwo zbudować markę? Po co mam pisać newsletter? Jak pisać? Newsletter i nie tylko. Skoro mam newsletter, to po co mi blog? Skąd klienci mają wiedzieć, że coaching ze mną działa? Jak prowadzić networking i nie czuć się jak coach-nagabywacz? A może założę biznes z kolegą, koleżanką, żeby było łatwiej? Jak nie umrzeć na samotność w biznesie coachingowym? Po co coachowi technologia? Jak wykorzystać media społecznościowe w biznesie coachingowym? Czy ja się w ogóle do tego nadaję? Jak wydobyć z siebie własną moc? Co robić z krytyką i krytykami? Jak zmienić własne ograniczające przekonania? Jak to ogarnąć czasowo i nie zwariować? Jak wygląda grafik pracy w biznesie coachingowym? Jak nie zostać coachoholikiem, czyli mieć i pieniądze i czas? Co biznes coachingowy ma wspólnego z żabą? Z kim przestajesz, takim się stajesz. Jak przeżyć błędy i porażki? Biznes to ryzyko, a strach ma wielkie oczy. Pieniądze są ważne. Tak, możesz mieć piękny biznes coachingowy. Na koniec.

Kilka słów z okładki książki:
Książka to prawdziwa petarda! Konkret! Autorka mówi wprost jak wygląda budowanie biznesu coachingowego. Zarabianie na tej pasji i zmiana jej w biznes to coś zupełnie innego i bez sprawnego, realnego systemu nie da się tego zrobić (Joasia Baranowska).

Takiej książki na rynku polskim jeszcze nie było! To nie jest kolejna pozycja, która podniesie twoje umiejętności pracy z ludźmi, to nie pozycja, która ogólnie opowie ci o prawach i mechanizmach rządzących biznesem. Nie – ta książka, dokładnie przeprowadzi cię przez proces budowania własnego biznesu coachingowego od podstaw i odpowie na mnóstwo nurtujących cię pytań, tak byś mogła, mógł zbudować prosperującą praktykę i zarabiać dobre pieniądze jako coach. A uwierz, to akurat jest możliwe! (Anna Kupisz).

Czytając książkę masz wrażenie, że rozmawiasz z Autorką, która stoi obok ciebie, rozumie, wspiera, dodaje otuchy i pomaga odnaleźć się w coachingowej rzeczywistości. Inspiruje własna drogą i doświadczeniem, pokazuje rozwiązania, obala mity, rozwiewa wątpliwości. Trafia w sedno – konkretnie i bezpośrednio odpowiadając na najważniejsze pytania (Karolina Żmudzka).

Książka niezwykle praktyczna i oparta na doświadczeniu. Inspirujący proces przechodzenia od pasji, stawiania pierwszych kroków w coachingu, do dobrze prosperującego biznesu. Bo “żeby pokołczować, trzeba wie do tego solidnie przygotować” i z tą publikacją to możliwe. Must have w biblioteczce każdego coacha (Anna Andrysiak).